2017/2018 - Szkoła Podstawowa w Redle

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum

„ Dlaczego warto czytać książki? ”

         Uczniowie najstarszej klasy gimnazjalnej poznali już odpowiedź na pytanie
postawione w tytule, dlatego postanowili zachęcić swoich młodszych kolegów do czytania książek pokazując, że może to być atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu.
         Przygotowali grę terenową, w której sami stali się na chwilę bohaterami książek. Uczniowie klas: IIIa, IIIb oraz IVa zmierzyli się z przeróżnymi zadaniami, wykazując się przy tym wiedzą. Jej brak skutkował np. wydłużaniem się nosa, gdy spotkali Pinokia. Niezwykle ważna była też sprawność fizyczna, w momencie ucieczki przed wilkiem z „Czerwonego Kapturka”. Nie zabrakło również tajemniczości w świecie z książki „ Opowieści z Narnii”, gdyż uczniowie otwierając drzwi szafy, przedostali się do niezwykłej krainy pełnej przygód.
        Na finałowej, 11 stacji, czekało wszystkich nie lada wyzwanie: z 40 liter śmiałkowie musieli ułożyć hasło, będące puentą projektu.  
Akcja propagująca czytanie odbywała się na terenie naszej szkoły 29.05.2018r. oraz 06.06.2018r.
Nad całością przygotowań projektu czuwały panie: Marzena Mazolewska i Agnieszka Kutyła- Pycka.
Piękne prace plastyczne stworzyli uczniowie klasy IVa.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

„ Sukces naszych uczniów”

23. 04.2018r. uczniowie: Ewa Łobacz, Wiktoria Kwiecień i Gabriel Mazolewski godnie reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach miejsko- gminnych Turnieju Recytatorskiego „ Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” w Połczynie- Zdroju.
Występowali w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I- III i IV- VI recytując wiersze polskich poetów: Joanny Papuzińskiej, Bożeny Głodkowskiej oraz Tadeusza Kubiaka.
Zakwalifikowali się do etapu powiatowego w Świdwinie.
Życzymy dalszych sukcesów uczniom, których przygotowuje pani Marzena Mazolewska.

21  marca społeczność Szkoły Podstawowej świętowała nadejście wiosny najróżniejszymi aktywnościami.  Na pierwszych dwóch lekcjach odbyła się szkolna gra „terenowa” pod nazwą „Bezpieczniki w sieci”. Udział wzięły klasy IV SP- III gimnazjum.  Każda z klas to jedna drużyna.  Po pierwszym dzwonku przewodniczący klas spotkali się w punkcie „0” aby odebrać „Indeksy” wraz z instrukcjami. Indeksy miały banderole, a otworzyć je można było o wyznaczonej godzinie. Każdy z indeksów zawierał 5 zagadek wskazujących miejsce w labiryncie szkolnym. Jeśli prawidłowo drużyna rozwiązała zagadkę (każda z klas w innej kolejności)  trafiała do ukrytego punktu, gdzie czekało  wyzwanie związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe obchodzone 1 marca na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 3 lutego 2011 r. Należy pamiętać, że 1 marca 1951 r. komuniści zamordowali całe kierownictwo IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość na czele z ppłk. Łukaszem Cieplińskim ps. ,,Pług".
Z tej okazji w holu głównym naszej szkoły można było zapoznać się z historią wybranych postaci polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-1963, m.in. Danuty Siedzikówny ps. ,,Inka", rotmistrza Witolda Pileckiego ps. ,,Witold", mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. ,,Zapora" i wielu innych.
Chętni uczniowie mogli również wziąć udział w dyskusji historycznej, obejrzeć spektakl Teatru Scena Faktu - ,,Inka 1946" oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.
Najlepszy wynik - i tym samym I miejsce - osiągnął Oleg Kafczyński z kl. VI.
Na kolejnych miejscach znaleźli się: Radosław Kubiak - kl. VI, Aleksandra Charchut - kl. VI, Alicja Kujawka -
kl. VII, Antoni Balcerzak - kl. VI, Julia Fogel - kl. VII, Eryk Rudzki - kl. VII i Weronika Filipiak - kl. VI.

Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich uczestników konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
Światowy Dzień Kota był okazją do przygotowania prezentacji multimedialnej dla uczniów klas I-III SP w dniu 15.02. 2018r. przez panią Beatę Kilan.
Ania Lewandowska przygotowała wystawkę figurek drapieżników i zaprezentowała ciekawostki z ich życia korzystając z czasopism pt. „Koty”. Wykazała się niebywałą wiedzą.
Nie zabrakło wspólnego śpiewu znanej piosenki pt.” Wlazł kotek”, plastycznego przedstawienia naszych milusińskich i wspólnego zdjęcia.
Podsumowaniem „ Dnia Kota” był konkurs na temat ulubionych drapieżników, który wygrała uczennica klasy III b Zofia Janiszewska. Wystawę najciekawszych prac  można obejrzeć w świetlicy szkolnej.

Tak świętujemy 6 grudnia

     Dnia  
6 grudnia każdy z nas miał szansę zostać świętym Mikołajem w naszej szkole.
Nikt nie został bez prezentu, przystroiliśmy już świątecznie klasy i korytarze szkolne, a mikołajkowe przebrania zapewniły niezwykle radosną atmosferę. To był jeden z naszych ulubionych dni w roku szkolnym. Ho ho ho ....

[Samorząd]

Świąteczne przygotowania

  W naszej szkole można już poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na holu szkolnym możemy zobaczyć piękne prace uczniów. W drodze konkursu wyłoniono i zaprezentowano najciekawsze Anioły, a Święty Mikołaj stał się tematem prac uczniów klas czwartych. Zachwycają gwiazdki i bombki wykonane przez gimnazjalistów.  Możemy też obejrzeć rysunki wykonane przez uczniów w świetlicy szkolnej.
[A. Goszczyńska]


Odwiedziny Św. Mikołaja w szkole.

  W grudniu Św. Mikołaj jest bardzo zapracowany. Szczególnie 6 grudnia ma najwięcej pracy i obowiązków. Musi odwiedzić bardzo dużo domów, szkół,  przedszkoli i innych miejsc, w których przebywają dzieci. Zła pogoda nie jest przeszkodą dla Św. Mikołaja. Wsiada On w swoje wygodne, szybkie sanie i wyrusza w podróż do dzieci mieszkających w różnych zakątkach świata. Odwiedził również dzieci uczące się w naszej szkole. Przywiózł im wspaniałe prezenty, uśmiech i dobry humor.  Najdłużej gościł u pierwszoklasistów, którzy czekali na Czcigodnego Świętego Mikołaja z wypiekami na buziach. Dziękujemy Ci Kochany Święty Mikołaju. Życzymy Ci dużo zdrowia i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Do zobaczenia.
[G. Szwed]


    W dniu 14 listopada 2017 roku komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych przesłanych na eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.
Nagrodzono prace naszych uczennic:

  • Ani Lewandowskiej

  • Klaudii Piórkowskiej

  • Julii Fogel

Opiekun- Anna Goszczyńska.

[Ania Goszczyńska]

      Dnia 7 listopada 2017 roku dwie klasy czwarte i klasa szósta pojechały do świdwińskiego zamku na przedstawienie pt. ,,W drodze na Olimp, czyli mity i legendy greckie".
Uczniowie mogli poznać mity greckie, które częściowo znają z lekcji języka polskiego i historii. Dzieci przyswoiły sobie również imiona oraz czyny bogów i bohaterów starożytnej Grecji.
Zabawa była doskonała, a najwięcej radości wzbudził czynny udział wybranych uczniów w spektaklu.

[Sergiusz Żuchowski]

    Dnia 10.11.2107 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste widowisko artystyczno-historyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość odbywała się na pięknie udekorowanej sali szkolnej, objęła ona uczniów całej szkoły. Poziom wykonania był bardzo wysoki. Program został przygotowany pod opieką p. Lidii Lizak i Barbary Chaińskiej, nad oprawą muzyczną przedstawienia czuwał p. Ireneusz Bylak, który przygotował ze szkolnym chórem ciekawe aranżacje pieśni patriotycznych. Montaż słowno- muzyczny został przygotowany wspólnie przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Program artystyczny pozwolił nam przypomnieć sobie smutne dzieje Polaków pod zaborami zakończone triumfalnie odzyskaniem niepodległości w dniu 11 listopada 1918 r. Dzisiejsza młodzież często wyraża swój patriotyzm poprzez chęć śpiewania pieśni patriotycznych i przez recytowanie patriotycznej poezji. Wydarzenia te kierowały naszą refleksję ku wartości, jaką jest wolność i własne państwo. Wartości, które czcili nasi dziadowie, za które oddawali życie nasi ojcowie. Kształtowanie podstaw patriotycznych służy identyfikacji narodowej, kulturowej i przygotowuje do życia w społeczeństwie oraz wpływa na kształtowanie więzi z krajem.
Na początek wszyscy z powagą na twarzy odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" i z szacunkiem patrzyli na naszą biało-czerwoną flagę, na krzyż pod którym paliła się świeca i na dumnie patrzącą z góry postać Józefa Piłsudzkiego. Na końcu jak to było w 1918 r. Polska odzyskała niepodległość i odśpiewany został hymn "Rota"
    Ten dzień pogłębił wiedzę na temat Niepodległości Polski. Dzięki temu uczniowie mogli kształcić umiejętność dostrzegania charakterystycznych cech kraju ojczystego, a także umacniać i pogłębiać postawy patriotyczne.
Program spotkał się z ciepłym entuzjastycznym przyjęciem. Serdecznie dziękujemy przybyłym na uroczystość.

      Dnia 11.11.2017 r. uczennice Klaudia Symanek, Zofia Sekuła i Karolina Linek rozdawały przed kościołem w Redle i Suchej wiernym kokardy narodowe.
[Lidia Lizak]


   Tego samego dnia uczciliśmy święto wszystkich pracowników oświaty, czyli Święto Edukacji Narodowej przypadające na 14 października.
   Uczniowie klas młodszych pod opieką swoich wychowawców przygotowali piękny i wzruszajacy program artystyczny. Szczególne wrażenie na oglądających zrobiły recytowane przez młodych artystów wiersze, składane prosto z serca życzenia oraz śpiewane z wielkim emtuzjazmem piosenki. Nagrodą za wielkie zaangażowanie i wkład pracy były gromkie brawa publiczności. Uzupełnieniem popisów najmłodszych był występ duetu uczennic z klasy VII, które brawurowo zaśpiewały dwie piosenki: ,,14 października” oraz ,, Powiedz, powiedz” wraz z towarzyszącym im chórem. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Ireneusz Bylak.
Refleksje, radość, uśmiechy oraz wzruszenie to uczucia towarzyszące nam tego dnia, które z pewnością długo będziemy pamiętać i wspominać.


      13 października 2017 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji dwunastego Dnia Papieskiego. Świętowaliśmy 39 rocznicę wyboru Karola Wojtyły – pierwszego w historii papieża Polaka. W naszej szkole dzień ten został upamiętniony uroczystym apelem przygotowanym przez młodzież pod opieką siostry Joanny Juraszek oraz pani Beaty Rajsel – Kiełbowskiej. Dzięki tej inscenizacji mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia, przemyślenia oraz nauki, które kierował do młodzieży Papież Polak. Szczególnie wzruszająca była chwila, kiedy można było posłuchać głosu samego Papieża.
 Warto jednak nie tylko wspominać i czcić pamięć wielkiego Polaka, ale także wcielać we własne życie słowa, które wypowiadał on do swoich rodaków – do nas:

,,Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali."
,,Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę."
,,Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje."


Inaugurację roku szkolnego 2017/2018 poprzedziło wspólne odśpiewanie przez uczniów, rodziców i gości hymnu państwowego.
Uczennica klasy VII Aleksandra Grążka powitała najmłodszych kolegów recytacją wiersza pt. „W szkole”. Następnie pani Grażyna Szwed wychowawczyni klasy I powitała dzieci, gości i rodziców oraz odczytała tekst ślubowania i przyjęła go od dzieci. Po ślubowaniu pan dyrektor Maciej Szwed dokonał pasowania na uczniów klasy pierwszej.

Przypieczętowaniem ślubowania było wręczenie uczniom dyplomów oraz kamizelek odblaskowych mających służyć bezpieczeństwu dzieci.

W dalszej części apelu uczennica klasy VII Patrycja Kozłowska nawiązała do 1 września 1939 r. prezentując krótką notę historyczną. Pan dyrektor powitał nauczycielkę geografii panią Elżbietę Kocikowską, która w bieżącym roku podjęła pracę  w naszej szkole.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego