2019/2020 sem. I - Szkoła Podstawowa w Redle

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum

PLAN LEKCJI NA II SEMESTR (WAŻNY OD 03.02.2020) - KLIKNIJ


SZANOWNI RODZICE

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

          21 stycznia 2020 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju odbyło się wręczenie nagród dla laureatów eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. W konkursie brały udział dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z przedszkoli, szkół, świetlic i innych placówek  wychowawczych
i opiekuńczych gminy Połczyn-Zdrój.
             Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Połczynie-Zdroju. Nagrody sponsorował Burmistrz Połczyna - Zdroju  Sebastian Witek. Podczas uroczystości nagrody wręczali: Burmistrz Połczyna-Zdroju, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Połczynie - Zdroju Barbara Nowak oraz Zbigniew Cyganiak, Komisja nagrodziła pracę naszej uczennicy Julii Stanisławczyk, opiekunem jest pani Anna Goszczyńska.

DZIEŃ FRYZURY

           W środę, 15 stycznia, na apel Samorządu Uczniowskiego o nietypową fryzurę odpowiedzieli uczniowie wszystkich klas  - począwszy od 1 na 8 skończywszy.
           Zabawa była przednia, a nowe fryzury nadały nowy wyraz naszym twarzom :)

28 FINAŁ
WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


          13 stycznia w naszej szkole po raz kolejny odbył się 28 już finał WOŚP. W przedsięwzięcie zaangażowani byli uczniowie Samorządu Uczniowskiego oraz cała brać szkolna, która jak co roku pamiętała o potrzebujących i dzielnie licytowała gadżety. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

PROJEKT BOŻONARODZENIOWY

            19 grudnia do naszej szkoły zawitali znamienici goście, bo oto jak co roku o tej porze odbywał się 8 Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziało aż 7 szkół.
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Połczynie - Zdroju
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Połczynie - Zdroju
- Szkoła Podstawowa w Lekowie
- Szkoła Podstawowa w Bierzwnicy
- Szkoła Podstawowa nr 3 Świdwin
- Szkoła Podstawowa nr 1 Świdwin
- Szkoła Podstawowa Oparzno
          W tym samym czasie w klubie szkolnym odbywała się Wigilia dla osób samotnych i emerytów zorganizowana przez członków Caritas. Goście wigilijni również zaszczycili nas swoją obecnością na sali gimnastycznej podczas ogłaszania wyników Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz gościnnego występu przedszkolaków z Przedszkola "Słoneczna Kraina".
          Dziękujemy za obecność panu Burmistrzowi Sebastianowi Witkowi, pani dyrektor poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Połczynie - Zdroju - Monice Makowskiej, pani Marioli Marszałek, ks. Rajmundowi Tessmerowi, oraz za tak liczne przybycie wszystkim uczniom i ich opiekunom.
          20 grudnia odbyły się Jasełka przygotowane przez p. Beatę Rajsel - Kiełbowską i Marzenę Mazolewską oraz Wigilie klasowe, podczas których spędziliśmy mile czas w świątecznej atmosferze.OGŁOSZENIE

Dnia 19.12.2019 r. w naszej szkole odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Dzieci będą w nim uczestniczyły według przyjętego harmonogramu:
klasy I-III -1/2 lekcja
klasy IV -VI - 3 lekcja
klasy VII - VIII - 4 lekcja
W tym dniu będzie tylko jeden kurs o godz. 14:10.


Dnia 20.12.2019 r. odbędą się w szkole Wigilie klasowe, Jasełka oraz wspólne kolędowanie. W tym dniu nie ma lekcji, a odwóz jest o godz. 11:30.

WARSZTATY TECHNICZNO - PLASTYCZNE

         11 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczno -  techniczne "Odlewy gipsowe bożonarodzeniowe", w których brały udział przedszkolaki z przedszkola "Słoneczna Kraina". Zadaniem uczestników było pomalowanie i ozdobienie odlewu gipsowego.
         Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze przy dźwiękach kolęd, co pozwoliło nam poczuć magię zbliżających się świąt. Wszyscy dobrze się bawiliśmy. Dziękujemy przedszkolakom oraz ich opiekunom za wspólnie spędzony czas.
                         /K. Adamczak - Miszczyszyn/ANDRZEJKI... CIĄG DALSZY...

       
            W czwartek i piątek w klubie szkolnym Samorząd Uczniowski prowadził zabawę andrzejkową dla uczniów klas czwartych i piątych (w czwartek) i VI - VIII (w piątek). Przedstawiciele SU przygotowali zabawy i wróżby na czas spotkania. Obok fotorelacja.


AWANS W SPORCIE

              
           25 listopada dziewczęta z naszej szkolnej drużyny sportowej wywalczyły 2 miejsce w trzecim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt, dzień później - w czwartek 26 listopada drużyna dziewcząt i chłopców awansowała do Finału Wojewódzkiego w Unihokeju! Gratulujemy!!!

ZABAWA ANDRZEJKOWA

        "Wróżki i czarodzieje'' zagościli w klubie szkolnym przy okazji zabawy andrzejkowej klas l-lll dnia 27.11.2019r. Tańce z balonami, na gazecie, wróżby to tylko część atrakcji.
Michał Lis w przyszłości
"zostanie prezydentem'', a królową parkietu i balu została Maja Choncel, królem zaś Szymon Figura.
                                        /Wiesława Zdunek/PROGRAMOWANIE - NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

                     
         21 listopada uczniowie klas IV i V pojechali na wycieczkę do Szczecina, by tam spędzić czas na nauce programowania. Obok fotorelacja z przebiegu wydarzenia

SPOTKANIE VI KLAS W RAMACH PREORIENTACJI ZAWODOWEJ

          Uczniowie klasy VI a i VI b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym w ramach preorientacji zawodowej. Na nasze zaproszenie przybyła do szkoły mama naszej uczennicy i koleżanki z klasy - p. Marzena Łabędzka, która na co dzień wykonuje trudny i bardzo odpowiedzialny zawód pielęgniarki.
          Pani Marzenka opowiedziała nam o swojej edukacji oraz o swojej pracy. Zrelacjonowała nam, jak wygląda dzień pielęgniarki w szpitalu i dzień pielęgniarki w przychodni. Wszyscy słuchaliśmy w ciszy i skupieniu opowieści pani Marzenki. Kto wie, może pośród nas siedziała jakaś pielęgniarka lub pielęgniarz?
          Bardzo dziękujemy p. Marzence za spotkanie i ciekawą relację.

XX EDYCJA TURNIEJU TYMBARK

Reprezentacja U - 10 XX edycji turnieju Tymbark 2019, który odbył się 15 listopada w Lekowie - fotorelacja.

PROGRAMOWANIE - NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

         14 listopada uczniowie klas: VIa, VIb oraz VII pojechali na wycieczkę do Szczecina, podczas której mieli okazję spróbować swoich sił w zaprogramowaniu trasy dla ozobota, ułożyć klocki Lego WeDo. Mieli także okazję sprawdzić się w rozgrywkach drużynowych (sportowych i dydaktycznych) na podłodze interaktywnej. A to wszystko w ciekawym miejscu Robotfan.
         Kolejnym punktem naszego wyjazdu było muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie mogliśmy obejrzeć stare modele samochodów, motocykli, czy autobusów. Przewodnik zaś zabrał nas w świat przyrody, aby wytłumaczyć skąd człowiek, konstruując pojazdy, czerpał na wszystko pomysły.
         Poniższą fotorelacją dzielimy się z Wami naszymi przygodami i wrażeniami.

 

   
ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

        W piątek 8 listopada uczciliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski, po czym panie: Marzena Mazolewska i Lidia Lizak oraz pan Ireneusz Bylak, wraz z grupą artystyczną zaprosili nas na wysłuchanie i obejrzenie przygotowanej przez nich części artystycznej.
       Choć niewiele padło tego dnia słów, to wszyscy byliśmy oczarowani tańcem z flagą i mimicznym przedstawieniem. I tak, jak powiedziała pani dyrektor Mariola Stefanio na koniec przedstawienia - "czasem milczenie wyraża więcej niż 1000 słów".


CYRK LUNA


       
Dnia 7 listopada uczniowie klas 1 - 4 brali udział w występach cyrku "Luna". uczestniczyli w żonglerce, ekwilibrystyce i akrobacjach. nie zabrakło magii i iluzji mrożącej krew w żyłach. Nad całością czuwało dwóch przezabawnych klaunów. Występy dostarczyły uczniom wiele radości.


MISTRZOWIE POWIATU ŚWIDWIŃSKIGO
W UNIHOKEJU

       30 października odbyły się zawody w unihokeja. Po zakończonych meczach wyłoniono zwyciezców. Zostały nimi drużyna chłopców i dziewcząt z naszej szkoły.
       Dzięki wygranym meczom nasze drużyny będą reprezenować powiat świdwiński w zawodach regionalnych w unihokeju, które odbędą się pod koniec listopada w Grzmiącej.

POWIATOWA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

          28 października dziewczęta brały udział w rozgrywkach sportowych piłki ręcznej. Repreznetacja w składzie: Julia Filipiak, Patrycja Wiernasz, Aleksandra Kujawka, Karolina Łabędzka, Martyna Wołoszyn, Nikola Połczyńska, Wiktoria Kwiecień, Amelia Bochańska i Emilia Filipiak, wywałczyła 2 miejsce.
          Podczas spotkania nagrodzone statuetkami zostały dziewczęta: Julia Filipiak i Patrycja Wiernasz - najlepsze atakujące, oraz Karolina Łabędzka i Nikola Połczyńska - najlepsze broniące - nagrodzone medalami.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

         Dnia 23.X.2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego i do Młodzieżowej Rady Gminy.
         Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została kolejny raz Maja Dąbrowska a zastępcą Remigiusz Nowacki. Młodzieżową Radę Gminy naszej szkoły będą reprezentować:
Jakub Wilk
(przewodniczący) oraz Anna Lewandowska (zastępca). Wszystkim gratulujemy!!!
                                    /K. Adamczak - Miszczyszyn/

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA”

          18 października  uczestniczyliśmy w akcji ,,Sprzątanie Świata”, której celem było  działanie na rzecz ochrony środowiska.
Każda klasa wyposażona w worki do segregacji odpadów oraz rękawiczki, pod opieką nauczycieli  ruszyła do ,,walki” o czysty teren wokół szkoły i w naszej okolicy.
Uczniowie z przejęciem zapełniali worki różnymi, czasem ,,zadziwiającymi rzeczami’’, które znajdowali na swojej drodze. Byli zaskoczeni, czym ludzie zaśmiecają tereny małej miejscowości. Rok  temu nasze worki były pełne odpadów i niestety w piątek również…
Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że dbając o stan środowiska, walczą o swoją przyszłość.
Udział w tej akcji na pewno jest wielką lekcją szacunku i pokory do przyrody, która nas otacza, a ilość  zgromadzonych worków z odpadami, daje wiele do myślenia. Dlatego też apelujemy do dorosłych, DBAJMY WSPÓLNIE o czystość naszej ,,Małej Ojczyzny” i żyjmy w przyjaźni z naturą.  

          Po wytężonej pracy, miło spędziliśmy czas przy ognisku, smażąc kiełbaski
i podsumowując efekty naszych proekologicznych działań.
          Dziękujemy za współpracę w organizacji i przeprowadzeniu akcji: wszystkim rodzicom, MPGO w Wardyniu Górnym, pani sołtys Redła, pracownikom obsługi naszej placówki i paniom ze stołówki.
          Poniżej fotorelacja z  pracowitego piątku.
                                                                                                                                          /A. Kutyła/

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra.
Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegają talenty w uczniach,
będą ich wspierać i ciągnąć w górę,
a wtedy może narodzić się siła,
która pchnie świat do przodu.
Olga Tokarczuk


       14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Zbiegła się ona z XIX Dniem Papieskim, który w tradycji placówki jest Dniem Patrona Szkoły - św. Jana Pawła II oraz wizytacją biskupią.
      Uroczystość uświetnili swoją obecnością JE Biskup Krzysztof Włodarczyk, Burmistrz Połczyna-Zdroju – Sebastian Witek oraz rodzice i przyjaciele naszej szkoły. Akademia rozpoczęła się częścią artystyczną, w wykonaniu uczniów. Następnie życzenia z okazji DEN nauczycielom i pracownikom szkoły złożyli ks. Biskup i Burmistrz. W swoich wystąpieniach wskazali oni na wyjątkowy charakter pracy ludzi związanych z edukacją. Po występach zaproszeni goście zasiedli do Jury w konkursach wiedzowych i artystycznych traktujących o życiu i działalności Papieża – Polaka. Odbyły się one na dwóch etapach: edukacji wczesnoszkolnej i klas IV – VIII. Następnie zaproszeni goście wraz z pracownikami szkoły i przedstawicielami rodziców udali się na spotkanie w szkolnym klubie. Pośród świątecznej atmosfery, spontanicznych zabaw uczniów  i rozmów  uroczystość minęła w podniosłej atmosferze, która uświadomiła nam, że takie chwile budują poczucie wspólnoty i tradycję, w poszanowaniu szacunku dla pracy pedagogów i pracowników oświaty.
                                                                                                                                                  /M. Stefanio/

UWAGA!!!


      Dnia 14 października (poniedziałek) zajęcia opiekuńczo - wychowawcze będą trwały do godziny 12:00, w związku z czym odwóz rozpocznie się od tej godziny.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

        4 października z okazji Światowego Dnia Zwierząt, uczniowie klas I - V uczestniczyli w spotkaniu z weterynarzem p. Tomaszem Kucperą, który przekazał im informacje nt. opieki nad zwierzętami domowymi, zapobieganiu chorobom. Omówił nawyki żywieniowe, sposoby dbania o higienę oraz przekazał dzieciom ulotki.
        Uczniowie brali udział w projekcji filmów: "Pomoc", "Prezent", "Reksio". Odgadywali zagadki słuchowe, brali udział w quizie, rozpoznawaniu zwierząt i układaniu puzzli.
        Rozstrzygnięto konkurs na album "Mój przyjaciel", w którym I miejsce zajęła Natalia Jesiołowska. Uczniom wręczono nagrody i słodki poczęstunek.
        Zgromadzono karmę na okres jesienno - zimowy dla naszych ulubieńców pozostających w schroniskach.
        Nad całością imprezy czuwały panie z edukacji wczesnoszkolnej przy udziale pana od geografii.

                                                                                                                                                       /W. Zdunek/

SZANOWNI RODZICE!

      Informujemy, iż od 7 października w sekretariacie szkoły będą mogli Państwo odebrać loginy do dziennika elektronicznego. Prosimy o odbiór TYLKO osobisty!!!
     W przypadku niemożności odbioru osobistego, w/w informacje będą mogli Państwo odebrać u wychowawców na najbliższym zebraniu.

        XXVI MSZA ŚWIĘTA UPAMIĘTNIAJĄCA
         79 ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ

            17 września 2019 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 79 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz ofiary mordu z 1940 r.,  Golgoty Wschodu, ludobójstwa na Kresach Wschodnich oraz polskich jeńców wojennych.
            
Na połczyńskim Cmentarzu Komunalnym, przy Krzyżu Katyńskim i Wołyńskim, została odprawiona Msza Święta, podczas której reprezentanci naszej szkoły przekazali Krzyż Pamięci Golgoty uczniom ze szkoły podstawowej im. kardynała S. Wyszyńskiego
w Bolkowie.


                                  
UWAGA!

       
 W zakładce Organizacja roku szkolnego  
                           
nowe informacje      

Szanowni Rodzice!

         Zapraszamy na pierwsze w tym roku zebranie, które odbędzie się 11.09.2019 r. (środa)
o godzinie 16:00.
         O godzinie 16:30, w sali numer 43, spotkanie członków Rady Rodziców.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

        W tym roku 2 września rozpoczęliśmy w naszej szkole rok szkolny 2019/2020. Na uroczysty apel przybyli goście - skarbnik gminy p. Przemysław Pisula, proboszcz naszej parafii ks. Rajmund Tessmer oraz rodzice naszych uczniów.
        Wszystkich zebranych przywitała p. dyrektor Mariola Stefanio, która przypomniała o ważnej rocznicy - wybuchu II wojny światowej. Pamięć poległych uczciliśy minutą ciszy.
        Pani dyrektor powitała nowych nauczycieli w naszym gronie - p. Karolinę Wardak - nauczyciela języka angielskiego w klasach I - IV, oraz panie: Danutę
Klasińską - Saniczak oraz Annę Stukan - nauczycielki języka angielskiego, które będą zastępowały p. Anastazję Hershtanską. W tym roku szkolnym pożegnaliśmy p. Małgorzatę Dośpiał, wieloletnią nauczycielkę języka polskiego, która zmieniła miejsce pracy. Małgosiu, życzymy powodzenia!!!
       Po przedstawieniu nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas, pani dyrektor oddała głos p. Beacie Kilan - wychowawcy klasy I, która przeprowadziła uroczyste zaprzysiężenie pierwszaków rozpoczynających przygodę w naszej szkole.
      Poniżej fotorelacja z dzisiejszego dnia:
      UWAGA!!!


Zmiana godzin dowozu!!! (kliknij w obrazek)ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, które odbędzie się według hamonogramu:

  • przyjazd autobusów - jak w ubiegłym roku,

  • msza święta - w Kościele Parafialnym w Redle

    o godzinie 8.45,

  • akademia - sala gimnastyczna - godzina 9.45,

  • odwóz dzieci i młodzieży - godzina 11.00.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego