Biblioteka - Publiczna Szkoła Podstawowa w Redle

Idź do spisu treści

Menu główne:

KONKURS PLASTYCZNY


       Na lekcjach plastyki i w bibliotece szkolnej uczniowie klas III – VII wykonali ciekawe  plakaty na  konkurs pt. ,,Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”.
Najładniejsze i najstaranniejsze prace można podziwiać na wystawie, a twórcy pomysłowych  i wyróżnionych dzieł otrzymali nagrody.
       Dziękuję za współpracę pani Ani Goszczyńskiej.
       A oto zwycięzcy konkursu:
klasa 3: Maja Choncel i Kaja Staszkop
klasa 4: Hanna Szymanek, Zofia Stanisławczyk, Igor Zadrużniak, Michał Smyła
klasy 5: Oliwia Korzeniowska, Oliwia Janus,  Dominik Prochenka, Gabriel Mazolewski
klasy 6: Hanna Padjasek, Karolina Łabędzka, Wiktoria Kwiecień, Nikola Połczyńska, Dawid Madej, Patryk Peszczyński

"SKUTECZNY DETEKTYW"

      Na jednej z lekcji biblioteka szkolna zmieniła się w biuro detektywistyczne, w którym prężnie pracowali ,,mali śledczy”, rozwiązując zagadki o nieodkrytych tajemnicach przygód głównych bohaterów - Lassego i Mai z serii poczytnych książek.
     Uczniowie wcielając się w rolę Sherlocka Holmesa, zdali egzamin z logicznego myślenia, rozszyfrowując trudne zadania, rozwiązując zagadki dotyczące np. rozpoznawania po śladach postaci oraz zwierząt, które dopuściły się kradzieży cennych rzeczy. Odpowiadali  też na pytania, jak postępować i kogo informować w razie niebezpiecznych zdarzeń.
      Na koniec wspaniałej, a jednocześnie edukacyjnej zabawy otrzymali certyfikaty ,,Skuteczny detektyw”.

WYJAZD DO MULTIKINA

         Od wielu lat organizujemy piątkowe wyjazdy do Multikina w Koszalinie dla uczniów Koła Przyjaciół Biblioteki oraz wyróżniających się czytelników - aktywnych w różnych formach pracy z książką.
         Nasze spotkania z kulturą, dają możliwość poszerzania wiedzy, dzięki czemu uczniowie rozwijają się w umiejętnościach prowadzenia swobodnych dyskusji na temat różnic między ,,ożywionymi” adaptacjami filmów animowanych, a książkami. Każdy z nas ma inną wrażliwość odbioru świata przedstawionego, przeżywania losów i przygód bohaterów, więc tym bardziej wartościową wiedzą, dzielimy się po emisji filmów. Wyjazdy to też dla nas integracja, relaks i odprężenie po tygodniu wytężonej pracy.   
          Czekamy na kolejne premiery znakomitych filmów familijnych, a tymczasem na długą listę przebojów ,,kinomaniaków” ze szkoły w Redle dopisaliśmy - ,,Czarownicę 2” wytwórni Walta Disneya, która wszystkim bardzo się podobała.
          Dziękuję za współpracę pani Marzence Mazolewskiej.

KONKURS ŁADNEGO CZYTANIA

           W październiku w bibliotece szkolnej odbył się ,,Konkurs ładnego czytania dla klas czwartych”.
           Uczniowie prezentowali fragmenty opowiadań z popularnej serii książek pt. ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”oraz wesołe wiersze Jana Brzechwy, zwracając uwagę na: płynność czytania, dykcję, intonację, interpunkcję oraz kulturę języka. Poziom umiejętności czytania był bardzo wysoki. Poradzili sobie też ze stresem, który często towarzyszy indywidualnym wystąpieniom przed komisją.
           Oto wyniki konkursu:

1 miejsce      Antoś Markiewicz
2 miejsce       Hania Szymanek, Zosia Stanisławczyk oraz Waneska Wawryca
3 miejsce     Oktawia Radwanz oraz Natalka Krzyszkowska

ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH


      Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i w związku z tym zaprosiliśmy uczniów naszej placówki do wspólnego świętowania, w ramach którego odbyły się ciekawe zajęcia z książką.
      Przygotowaliśmy wystawę źródeł wiedzy – nowości, otrzymanych w darze od osób prywatnych, które niewątpliwie wzbogaciły nasz księgozbiór.
      Klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu pt. ,,Starsi czytają młodszym.” Ze skupieniem i uwagą uczniowie wysłuchali fragmentów lektur pt.: ,,Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej, ,,O wróbelku Elemelku” Hanny Łochockiej, jak również długiego wiersza Juliana Tuwima - ,,Rzepka”, prezentowanych przez uczniów z klas Vb i III szkoły podstawowej.
Po wysłuchaniu utworów, mali słuchacze odpowiadali na pytania przygotowane przez: Madzię, Gabrysia i Olka.
      Uczniowie klasy trzeciej wykazali się zdolnościami plastycznymi, pomysłowością
i kreatywnością w konkursie technicznym zwanym ,,Pomysłowe zakładki do książek”. Ciekawe prace  wyeksponowano na wystawie, na którą serdecznie zapraszamy.
To nie wszystkie działania, które odbyły się w naszej bibliotece…
     Wzorowe czytelniczki z klasy trzeciej sprawdziły swoją wiedzę o księgozbiorze w konkursie pt. ,,Poszukaj, przeczytaj, przyporządkuj”, polegającym na wykazaniu się sprytem, cierpliwością, wytrwałością w wyszukaniu trzynastu książek z otrzymanej listy, znajdujących się na regałach w bibliotece, a następnie przyporządkowaniu ich do nazwisk autorów, którzy je napisali. Przez dwie godziny lekcyjne, dziewczynki z kartami pracy i książkami w rękach trudziły się
w poszukiwaniu rozwiązania konkursu, który dla nich zakończył się sukcesem. Gratulujemy!
     Dla miłośników świata baśni i bajek przygotowaliśmy zgaduj – zgadulę. Uczestnicy zabawy przeczytali pięć utworów z podanych propozycji, a następnie pisemnie rozwiązywali zagadki oraz odpowiadali na pytania z treści książek. Uczniowie spisali się znakomicie, wykazując swoją bogatą  wiedzę w temacie.
     Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody papiernicze, które na pewno wykorzystają w codziennych zajęciach lekcyjnych.
  Drodzy Czytelnicy klas IV – VIII, zapraszamy i zachęcamy Was do aktywności w działaniach upowszechniających czytelnictwo, w których każdy znajdzie coś dla siebie, bo przecież  miesiąc październik się jeszcze nie skończył, więc świętujmy dalej…

                                                                                                                             /A. Kutyła/

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA BEZPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW ORAZ UDOSTĘPNIANIA MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH I ĆWICZENIOWYCH UCZNIOM KLAS I - VIII

                                                         

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2019/2020

(kliknij w obrazek)INFORMACJA!

        Religia i wychowanie do życia w rodzinie nie mają statusu zajęć obowiązkowych, lecz dobrowolnych.
      W związku z tym uczniowie, którzy uczęszczali na religię w roku szkolnym 2018 /2019  powinni pozyskać podręczniki z księgarni internetowych lub odkupić od uczniów, którzy otrzymali promocję do następnej klasy.
      Natomiast uczniowie, którzy będą uczęszczali na zajęcia wychowania do życia w rodzinie, muszą kupić ćwiczenia w księgarniach internetowych, np. Wydawnictwa Rubikon.
        Wykaz ćwiczeń w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej:

  • Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Ćwiczenia dla klasy 4 szkoły podstawowej. Wydawnictwo  Rubikon.

  • Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Ćwiczenia dla klasy 5 szkoły podstawowej. Wydawnictwo Rubikon.

  • Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Ćwiczenia dla klasy 6 szkoły podstawowej. Wydawnictwo Rubikon.

  • Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Ćwiczenia dla klasy 7 szkoły podstawowej. Wydawnictwo Rubikon.

  • Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Ćwiczenia dla klasy 8 szkoły podstawowej. Wydawnictwo Rubikon.


CZAS NA PODSUMOWANIE...

Zestawienie czytelnictwa za rok szkolny 2018/2019 w poszczególnych klasach przedstawia się następująco:
Szkoła Podstawowa :
I -     93 książki           Va -  82                                                 
II -  261                       Vb - 53                                                                                                                        
III  -  69                       VI -  87                                                        
IVa -143                     VII - 107  
IVb -142                     VIII - 141                                            
Gimnazjum :
IIIa - 70
IIIb - 71

Uczniowie klasy II zdegradowali w czytelnictwie koleżanki i kolegów z pozostałych klas.
BRAWO!!!

CO W BIBLIOTECE PISZCZY? ;)

W bibliotece - przede wszystkim edukacyjnie, ale również  miło, przyjemnie i wesoło.
Sami zobaczcie! Życzę  udanej  zabawy  :)

ZGADNIJ KTO TO? ...

POSZUKAJ TEŻ SIEBIE ...

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK BYŁO...


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego