Pedagog szkolny - Szkoła Podstawowa w Redle

Idź do spisu treści

Menu główne:


"Wielkie umysły mają cele,
inni mają życzenia".

                
                       /
Washington Irving/


O MOTYWACJI SŁÓW KILKA...


Zachęcam do zapoznania się z artykułem:

https://www.akademia-umyslu.pl


ĆWICZ UMYSŁ...

https://portal.librus.pl

https://miastodzieci.pl"Zrób dzisiaj to,
czego innym się nie chce,
a jutro będziesz miał to,
czego inni pragną"


                                    /autor nieznany/

SZANOWNI PAŃSTWO!

              Wszyscy niepokoimy się obecną sytuacją związaną z pandemią.  Jest to czas trudny zarówno dla Państwa jak i dla Waszych dzieci/podopiecznych
W związku z tym chciałabym przypomnieć, że w sytuacji kiedy Państwo będziecie mieć pytania lub będziecie potrzebować informacji, można   się ze mną kontaktować  za pomocą maila
pedagogredlo@gmail.com w godzinach 8.00 - 15.00
              W tym czasie wiele instytucji w obawie o swoje i nasze bezpieczeństwo zmieniło formę kontaktów na tzw.  zdalną. Gdybyście Państwo potrzebowali specjalistycznej pomocy i wsparcia to informuję, że połczyńska poradnia psychologiczno pedagogiczna udostępniła kontakt telefoniczny 533556605, albo mailowy poradniapz@gmail.com w godzinach od 7:30-15:30.
              W tym trudnym okresie jak się na pewno już Państwo przekonaliście bardzo ważna jest rozmowa i wzajemne wsparcie
Jednak my rodzice nie zawsze wiemy jak z dzieckiem rozmawiać, a w obecnym czasie ta umiejętność jest szczególnie przydatna. Dlatego pozwoliłam sobie przesłać Państwu link dotyczący „Jak radzić sobie z lękiem i jak mówić dziecku o epidemii? Rozmowa z psychologiem dr. Tomaszem Srebnickim
https://zwierciadlo.pl
              Nie dajmy się żadnemu wirusowi. Myjemy ręce, spędzamy czas w swoim gronie i uśmiechamy się do słońca.

                                                                                                                                  Pozdrawiam,
                                                                                                                                  Renata Brych- Grusza


UWAGA! KONKURS KREATYWNOŚCI
"Wiosenny Piktogram" lub "Zdrowy piktogram".


            Serdecznie    zapraszam  uczniów  Naszej  szkoły  do  udziału w  konkursie,  który  odbywać się  w formie zdalnej od 25 marca 2020r. do 15 kwietnia 2020 r.

            W konkursie mogą brać udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami,  drużyny zwycięskie otrzymają dyplomy i drobne nagrody. Wydrukowane prace wraz z opisem zajętych miejsc przedstawione będą na tablicy szkolnej.

Zakres tematyczny konkursu:
materiał powinien dotyczyć zakresu wiosennego, lub profilaktyki i dbania o zdrowie, prace w formie graficznej (fotografia wykonanego rysunku ręcznego lub plik obrazu wykonanego komputerowo). Ważna w ocenie kreatywność i pomysłowość. Prace należy przesyłać w formatach jpg, png na maila pedagogredlo@gmail.com
.
            Proszę pamiętać by opisać pracę i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.


                                                                                                                                      Organizator konkursu
                                                                                                                                      Renata Brych- Grusza

POWIATOWY KONKURS PROFILAKTYCZNY


             Drużyna chłopców w składzie: Radek Kubiak, Dawid Łapko oraz Szymon Szymanek, reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie profilaktycznym zajmując IV miejsce.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

          13.11.2019 r. na terenie szkoły odbyło się spotkanie przedstawicieli Policji ze wszystkimi klasami.
Z klasami I - III omówiono: bezpieczną drogę do szkoły, potrzebę posiadania odblasków, bezpieczne zachowania wobec osoby obcej, przemoc rówieśniczą i w Internecie, zaprezentowano bajki profilaktyczne.
Klasy IV - VI zapoznano z tematami: moja pierwsza edukacja prawna, szkodliwość używek i energetyków, przeciwdziałanie przemocy wobec kolegów i w cyberprzestrzeni.
        Na spotkaniu z klasami VII - VIII zajęto się problematyką: Cyberprzemocy, odpowiedzialności karnej za czyny nieletnich, uzależnienia od narkotyków, dopalaczy i innych ryzykownych zachowań, konsekwencje prawne za poszczególne zachowania, czyny, zapoznanie z zawodem policjanta.


Relacja również na stronie Komendy w Świdwinie - kliknij

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA W POŁCZYNIE - ZDROJU kliknijROK SZKOLNY 2017/2018

      21  marca społeczność Szkoły Podstawowej świętowała nadejście wiosny najróżniejszymi aktywnościami.  Na pierwszych dwóch lekcjach odbyła się szkolna gra „terenowa” pod nazwą „Bezpieczniki w sieci”. Udział wzięły klasy IV SP- III gimnazjum.  Każda z klas to jedna drużyna.  Po pierwszym dzwonku przewodniczący klas spotkali się w punkcie „0” aby odebrać „Indeksy” wraz z instrukcjami. Indeksy miały banderole, a otworzyć je można było o wyznaczonej godzinie. Każdy z indeksów zawierał 5 zagadek wskazujących miejsce w labiryncie szkolnym. Jeśli prawidłowo drużyna rozwiązała zagadkę (każda z klas w innej kolejności)  trafiała do ukrytego punktu, gdzie czekało  wyzwanie związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci.

PUNKTY ZADAŃ:

SPRAWNE CIAŁO:
Zdobycie bezpiecznika czyli zaliczenie zadania wiązało się z10 rzutami do celu zgniecionymi „dokumentami” KOSZ- 2pkt, SPAM -1P. Klasa musiała wybrać do którego z celu rzuca. W punkcie omówiono tematykę bezpiecznego przesyłania dokumentów oraz niszczenia w sposób bezpieczny.

RAZEM DO CELU:
Zdobycie bezpiecznika czyli zaliczenie zadania wiązało się z integracja- jak największa liczba uczniów musiała stanąć na formacie A1. Klasa musiała wybrać strategię i współdziałać. W punkcie omówiono tematykę wspólnego przeciwdziałania cyberprzemocy oraz pomagania sobie nawzajem.


WIRTUALNA SPRAWA:
Zdobycie bezpiecznika czyli zaliczenie zadania wiązało się z wyszukiwaniem pojęć związanych z siecią i internetem w wyznaczonym czasie. W punkcie omówiono znajomość pojęć sieciowych oraz potrzebę pomagania sobie i uczenie się od siebie nawzajem.


GIĘTY JĘZYK:
Zdobycie bezpiecznika czyli zaliczenie zadania wiązało się ze znajomością  pojęć w języku angielskim związanych z siecią i internetem. W określonym  czasie należało przetłumaczyć słowa w języku angielskim na j. polski oraz przyporządkować je na karcie pracy. W punkcie omówiono potrzebę znajomości wyświetlających się haseł na ekranie komputera
.

RUSZ GŁOWĄ:
Zdobycie bezpiecznika czyli zaliczenie zadania wiązało się z pomysłowością i kreatywnością Drużyna rzucała 9 kostkami z piktogramami na każdej ze ścian- Story Cubes.  Zadaniem było ułożenie historyjki/ opowiadania  w wyznaczonym czasie z zastosowaniem hasła Bezpieczeństwo w sieci. Klasa musiała wspólnie w sposób kreatywny podejść do zadania. W punkcie omówiono tematykę publikowania twórczości w sieci.


Najlepsza z drużyn okazała się klasa II a gimnazjum która otrzymała w nagrodę ramkę do zdjęć z napisem FRIENDS wraz z  kompletem „bezpieczników na przyszłość” by pamiętać o bezpiecznych zachowaniach w sieci.

     W tym czasie klasy 1-3 SP na sali gimnastycznej rywalizowały w turniejach sportowych.

     
W drugiej części dnia dla wszystkich odbyły się różnego rodzaju aktywności promujące spędzanie czasu poza monitorem komputera.
     
Odbył się pokaz stroju wiosennego w którym świetnie zaprezentowały się dzieci z różnych klas Wyróżniono  klasę V, IIIa SP oraz IIb gimnazjum.

     Konkurs talentów obejmował pokaz i prezentacje własne . Dominował śpiew. Był też pokaz  taneczny, umiejętności akrobatycznych na hulajnodze, żonglerka, oraz recytacja wiersza.
      
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności gry w szachy.  Oceniano także umiejętności artystyczne- plastyczne w postaci konkursu na Marzannę.

Jednak to rozgrywki sportowe które odbywały się na Sali gimnastycznej cieszyły się największym zainteresowaniem.

W ramach realizowanej tematyki uczennica klasy VI przygotowała komiks o bezpieczeństwie w sieci.

    We wszystkich konkursach i rozgrywkach rozdano nagrody. Zabawa była przednia.
Dzień ten był podsumowaniem działań obejmujących tematykę bezpieczeństwa w sieci w naszej szkole.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego