Pedagog szkolny - Publiczna Szkoła Podstawowa w Redle

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

13.11.2019 r. na terenie szkoły odbyło się spotkanie przedstawicieli Policji ze wszystkimi klasami.
Z klasami I - III omówiono: bezpieczną drogę do szkoły, potrzebę posiadania odblasków, bezpieczne zachowania wobec osoby obcej, przemoc rówieśniczą i w Internecie, zaprezentowano bajki profilaktyczne.
Klasy IV - VI zapoznano z tematami: moja pierwsza edukacja prawna, szkodliwość używek i energetyków, przeciwdziałanie przemocy wobec kolegów i w cyberprzestrzeni.
        Na spotkaniu z klasami VII - VIII zajęto się problematyką: Cyberprzemocy, odpowiedzialności karnej za czyny nieletnich, uzależnienia od narkotyków, dopalaczy i innych ryzykownych zachowań, konsekwencje prawne za poszczególne zachowania, czyny, zapoznanie z zawodem policjanta.

Relacja również na stronie Komendy w Świdwinie - kliknij

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA W POŁCZYNIE - ZDROJU kliknij